AUTO POWER ELECTRONIC jest polską, prywatną firmą z Opola założoną w 1984 roku działającą na rynku krajowym i międzynarodowym w branży motoryzacyjnej i oświetlenia LED. Firma specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych dla branży motoryzacyjnej. Naszymi klientami są międzynarodowe koncerny m.in. DEUTZ, John Deere, Zetor, Motorpal, Cummins.

Nowe podejścia do oszczędzania i dbania o środowisko

Od 2010 roku firma APE, oprócz ciągłego udoskonalania swojej oferty elektroniki pojazdowej, skupiła swoją działalność na produkcji inteligentnego oświetlenia LED. Wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej było inspiracją do opracowania inteligentnych źródeł światła LED, które charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością (>97%). Inteligentna żarówka APE LED posiada procesor, który steruje poziomem światła w zależności od pory nocy, co pozwala zaoszczędzić 60-80% energii elektrycznej w porównaniu do żarówki sodowej.

Jakość zawsze na pierwszym miejscu

Największym atutem firmy APE jest wysoka jakość wytwarzanych urządzeń, terminowość dostaw i elastyczne warunki współpracy z kontrahentami, co potwierdza certyfikat ISO 9001. Firma od wielu lat realizuje dostawy w systemie “Just in time”.

Doświadczenie i autorskie rozwiązania

Firma posiada wykwalifikowany i doświadczony zespół pracowników. Obszar produkcji opiera na własnych innowacyjnych rozwiązaniach, które powstają w ośrodku badawczo–rozwojowym firmy.

Nowoczesny park maszynowy

Firma APE posiada własny, bogato wyposażony park maszynowy i narzędziownię, co pozwala zapewnić wysoką jakość produkcji:

  • tokarki CNC
  • linia montażu powierzchniowego SMT
  • elektrodrążarki
  • pionowe frezarki
  • wtryskarki do tworzyw sztucznych